Zalety elewacji z cegły

Budując dom, zwykle nie do końca wiemy, jak go wykończyć. Kolejne pomysły nasuwają się jeden po drugim. Wykończenie wnętrza, w którym najprawdopodobniej spędzimy resztę życia – a przynajmniej większość z niego nie jest wcale łatwą sprawą. Sklepy oferują nam tysiące różnych możliwości wykończenia wnętrz. Jednym z popularnych w ostatnim czasie motywów to stosowane elewacje z cegły.

Wbrew pozorom bardzo prozaiczna rzecz jaką jest cegła może sprawić wiele dobrego w naszym wystroju. Dodanie do tego małych elementów wykończenia takich jak przykładowo okiennice, które niegdyś zobaczyć mogliśmy praktycznie na każdym domu będą doskonałym dodatkiem. Elewacja z cegły to fantastyczny powrót do przeszłości. Jeżeli interesuje nas oldschool we wnętrzach zastosowanie owej operacji będzie znakomite.

Kolorystyka cegieł elewacyjnych

kolorowe cegły elewacyjneCegły elewacyjne możemy dostać w praktycznie każdym kolorze. Dopasowanie koloru elewacji do koloru dachu, ogrodzenia czy okien jest więc dziecinnie proste. Warto wspomnieć o zaletach tego typu elewacji. Podstawową zaletą są oczywiście względy stylistyczne. Kolejną istotną sprawą jest bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne.

Deszcz, śnieg czy słońce nie są straszne elewacji z cegły. Jeżeli posiadamy małe dzieci wiadome jest, że często grając w piłkę czy bawiąc się w inne podobne gry nasza elewacja staje się coraz brudniejsza. Pobrudzona czy to od błota przez nasze dzieci czy przez brudny śnieg jest bardzo łatwo do wyczyszczenia. Jeżeli elewacje z popularnych materiałów po wyczyszczeniu pod ciśnieniem bardzo często musimy jeszcze raz malować bo razem z brudem spływa farba tutaj tego problemu nie mamy.

Cegły elewacyjne są pokryte nawierzchnią, która nie odpada po styczności z wodą. Cena materiałów w stosunku do jakości oraz długości użycia jest znakomita. Z pewnością elewacje z cegły to rzecz na długie lata. Pogoda, dzieci i inne podobne rzeczy nie są jej straszne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *