Wybór materiałów budowlanych na dom jednorodzinny – z czego budować dom?

Decydując się na budowę domu, wiele osób zastanawia się nad wyborem odpowiednich materiałów budowlanych. Kiedyś najlepszym materiałem była oczywiście cegła, z uwagi na swoje właściwości. W dzisiejszych czasach można znaleźć jednak znacznie bardziej nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Jednym z najlepszych są pustaki ceramiczne.

 

Praktyczne właściwości pustaków ceramicznych

pustak ceramiczny przekrój

Budowa pustaka ceramicznego pozwala mu na zachowania dobrych właściwości izolacyjnych

To wybór przede wszystkim praktyczny, ponieważ pustaki ceramiczne znane są ze swoich doskonałych właściwości.

  • Przede wszystkim, jest to materiał bardzo trwały. Pustaki ceramiczne nadają się nie tylko do budowy tradycyjnych domów jednorodzinnych, ale również dużych budynków wielopiętrowych.
  • Ich struktura przypomina swoim wyglądem plaster miodu. Dzięki temu, takie pustaki idealnie tłumią dźwięki. W domach jednorodzinnych ma to również znaczenie, ponieważ można normalnie funkcjonować w poszczególnych pomieszczeniach, nie przeszkadzając innym mieszkańcom.
  • Pustaki ceramiczne idealnie chronią przed utratą ciepła. Dzięki temu, że nie oddają go na zewnątrz i wahania temperatury są niewielkie, można sporo zaoszczędzić na energii elektrycznej i ogrzewaniu. Dla wielu osób jest to najbardziej istotna kwestia.
  • Warto zauważyć również, że takie pustaki są ognioodporne. Podnosi to znacznie bezpieczeństwo mieszkańców. Nawet przy bardzo wysokich temperaturach, pustaki te nie deformują się.
  • Ściany wykonane z pustaków ceramicznych oddychają, co jest również bardzo ważną kwestią.

Pustak – bezpieczny materiał budowlany

Przede wszystkim, warto pamiętać, że pustaki ceramiczne to materiał w pełni naturalny, podobnie jak cegła. Produkuje się je wyłącznie z materiałów takich jak glina i woda. Jest to argument dla osób, które uważają, że dom można budować jedynie z cegły, która jest naturalna i ekologiczna.

Najnowsze dane wskazują, że domy wykonane z ceramiki nie wilgotnieją i nie pojawia się w nich grzyb i pleśń. To bardzo ważny argument, ponieważ dotyczy bezpośrednio zdrowia osób, które mieszkają w takim domu. Poza tym, materiał ten pozwala również na zaoszczędzenie ciepła. Wielu mieszkańców domów, które powstały z ceramicznych pustaków potwierdza, że rachunki za ogrzewanie nie są wysokie, nawet podczas srogiej zimy.
Na rynku dostępne są oczywiście różne rodzaje pustaków oraz ich wzory. Najlepiej zdecydować się na pustaki wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *