Jak zbudować porządny komin?

Jeśli posiadacie dom, który ma ogrzewanie elektryczne, ale tęsknicie do starych, dobrych kominków, to trafiliście idealnie. W tym króciuteńkim artykule pokażę wam, jak możecie urządzić taki gadżet w swoim domu i cieszyć się niepowtarzalnym klimatem po zaledwie kilku godzinach pracy, która nie jest taka ciężka, jak się może znowu wydawać.
cegła4Komin z cegły to w rzeczywistości niezwykle prosta konstrukcja. Generalnie murowanie przewodów spalinowych są praktycznie identyczne z tymi, które tyczą się wentylacji w domach jednorodzinnych. Używajmy materiałów, które nie charakteryzują się wysokim stopniem wchłaniania płynów, natomiast mogą poszczycić się znaczną wytrzymałością na różne czynniki zewnętrzne. Jednym z najpowszechniejszych budulców jest ceramiczna cegła pełna. Polecam używanie klasy piętnastej lub dziesiątej, jeśli zdecydujemy się wykorzystać wspomniany przeze mnie przed chwilą materiał. Cegły budowlane to względnie dosyć tanie materiały i dostaniemy je prawdopodobnie w każdym sklepie, czy markecie budowlanym.
15772268845_2a7e8848c1_kJeśli nasz komin z cegły ma spełniać funkcję wentylacyjną, to polecam zastosować cegłę silikatową. Do jej unikalnych właściwości można zaliczyć między innymi dużą przyczepność do zapraw budowlanych, co znacznie przyśpiesza i ułatwia nam murowanie. Silikaty są niemal równie trwałe, co kamień naturalny. Jeśli chodzi o wszystkie cegły budowlane na komin i ich rodzaje, to polecam z czystym sumieniem silikatową.

 

Tradycyjny komin z cegły to wciąż marzenie wielu rodzin. I chociaż jego budowa jest pracochłonna, a zdarza się, że też problematyczna, to efekt końcowy potrafi w pełni wynagrodzić wszelkie drobne trudności.
Niezawodny komin daje nam stuprocentową gwarancję zadowolenia z jego korzystania.

3726216667_6de0c8e65a_oAby jednak mieć taką pewność, już na etapie budowy trzeba świadomie zdecydować się na materiały, jakie mają zostać wykorzystane do jego wybudowania.

Z czego składa się komin?

Komin ceglany powinien być przede wszystkim wybudowany przy użyciu pełnych cegieł – dobrze wypalonych, gładkich, bez pęknięć, o ładnym jednolitym kolorze. Pod obudową komina powinna znaleźć się płyta wsporcza, której zadaniem będzie podtrzymywanie cegieł.
Kluczową rolę w kominie odgrywa przewód odprowadzający spaliny; przy budowie przewodów wentylacyjnych warto zdecydować się na pustak ceramiczny, który jest specjalnie przystosowany do pracy takiego komina.

Ceramika budowlana przy budowie kominów

Wykorzystywanie wyrobów ceramicznych w budownictwie jest coraz częstsze, a w branży kominkowej – na 7249469258_3fa37275d6_opewno efektowne. Ceramika może znaleźć swoje zastosowanie na etapie konstrukcyjnym, ale również wykończeniowym i dekoracyjnym. Charakteryzuje się najwyższą jakością, adekwatną do niej ceną i ogólną dostępnością. Jest wytrzymała na zniszczenia i wysokie temperatury. To wszystko sprawia, że warto w budownictwie postawić właśnie na nią, zamiast korzystać z przestarzałych rozwiązań architektonicznych i technologicznych, gdyż te są zazwyczaj mniej optymalne i gorsze jakościowo. Ceramika w budownictwie oznaczana o wiele szerszy wachlarz możliwości i pewne zadowolenie klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *