Dlaczego pustaki ceramiczne są lepsze?

Zastanawiając się nad wyborem pustaków warto zwrócić baczną uwagę na te typu ceramiczne. Są przede wszystkim przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak glina, piasek i woda. Co więcej, pustak ceramiczny jest bardzo trwały, ponieważ praktycznie nie chłonie wody. Dla klasycznych pustaków woda jest zagrożeniem, ponieważ gdy zamarza w zimie, może rozerwać je od środka. Wchłanianie wody w przypadku pustaka ceramicznego wynosi od 11 do 15%, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Wygoda i wytrzymałość pustaków ceramicznych

Pustaki ceramiczne mają wysokie właściwości wytrzymałościowe w porównaniu do klasycznych pustaków. Poza tym, średnia gęstość naszego pustaka ceramicznego wynosi 800 kg / m3, podczas gdy inne typy często mają gęstość 500 kg / m3. Ewidentnie widać, co lepiej wypada. Pustaki ceramiczne są też lepszym przewodnikiem ciepła z powodu pustek i mikroporów.

Na dodatek, pustaki ceramiczne są łatwe w obsłudze, dzięki praktycznemu formatowi czy łatwości łączenia ich z innymi elementami budynku. To wszystko sprawia, że są naprawdę wygodne – a dom zbudowany z ceramicznych pustaków jest chłodny latem i ciepły zimą. Specjalny mikroklimat w takich domach zapobiega powstawaniu pleśni na ścianach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *